top of page

ERDÖNMEZ AHŞAP KAPI

2000 tl'den başlayan fiyatlarıyla ahşap kapı modellerimizi e-katalogtan inceleyebilirsiniz. Daha fazla model ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AHŞAP KAPI ÇEŞITLERI

Birçok renk seçeneği ile montaj ettirilmesi mümkün olan ahşap iç kapılar, evinizin duvarlarının rengine, koltuk takımlarınızın desenlerine göre uyumlu olup olmaması seçici bir unsurdur. Ahşap kaplamalı kapı, melamin kapı ve pvc membran gibi modelleri ile hem uzun yıllar boyunca kullanabilmenizi hem de görsel anlamda evlerinize yeni bir hava katmanızı sağlar.

Amerikan Panel Kapılar 

Çift kanat olarak istenilen ölçüde ve genişlikte üretmek mümkündür. Fiyatları ve model seçeneklerindeki çeşitlilik bakımından en yaygın kullanılan iç kapı türüdür. Ekonomiktir, hijyeniktir, kolay temizlenir, bakteri ve mikrop barındırmaz, istenilen renge boyanabilir. Ayrıca, Amerikan kapılar hafiftir ve montajı da kolay olduğundan iç mekanlarda kullanım için çok uygundur.

Membran Kapılar

Boya kullanılmadan üretilirler. Renklerinde zamanla değişme olmaz. Kapı üzerine boya da damlamış olsa kapıda boya olmadığı için etkileşmez ve kolayca temizlenebilir. Membran kapılar amerikan kapılara göre içi daha dolu uzun ömürlü iç oda kapılarıdır. Boyalı kapılarda kolayca oluşan çizikler membran kapılarda oluşmaz. Bunun nedeni mdf üzerindeki membran kaplamanın çizilmeye karşı yüzey dayanımının yüksek olmasından ileri gelir. Membran kapı modelleri üretilirken camlı kapılar çıta kullanılmadan üretilir. Boya çatlaması veya temizlik sırasında çıkmayan leke sorunlarının böylece önüne geçilmiş olur ve kolayca temizlenebilir.

Melamin Kapılar

Melamin kapı üretiminde kullanılan melamin endüstriyel ve kimyasal maddedir. Bu malzeme MDF üzerine ısı ile uygulanarak melamin levhalar oluşturulur. Melamin kapı üretiminde bu levhalar kullanılır. Melamin kapı modelleri ve renkleri, kullanılan panellere göre çeşitlilik gösterir. Melamin kapı yüzeyleri boya gerektirmez. Modellerine göre renkli ve kendinden desenlidir. İç kapılar, oda ve WC kapısı olarak istenilen ölçü ve genişlikte üretilebilir. Ahşap görünümlü melamin kapılar diğer kapı modellerine göre daha ekonomiktir. Ahşap desenleri sayesinde kapıya gerçek ahşap görünümü katar. Melamin kapılar kolay temizlenir, hijyeniktir ve dekoratiftir. Güneş ışınlarına ve çizilmelere, darbelere karşı dayanıklılığı diğer kapı çeşitlerine göre daha yüksektir. Uzun ömürlüdür.

Lake Kapılar

Lake, parlak kimyasal bir mobilya cilasıdır. Renkli veya renksiz olabilir. Lake uygulamasının pürüzsüz görünümü, basit bir ahşap parçasını muhteşem bir mobilyaya dönüştürebilir. Lake kapı yüzeyi, ham MDF düz panel ya da üzerine CNC tezgahında desen verilmiş bir panel olabilir. Model ve desen alternatifine göre çerçeve camlı, kafes camlı, tek kanat veya çift kanat olarak istenilen genişlikte ve ölçüde üretmek mümkündür. Lake kapı üretiminde en önemli aşamalar astarlama ve zımparalamadır. Lake kapılar mobilya görünümlü kapı modellerine göre daha ekonomik ve şıktır. Lake kapılar havayla etkileşime girmediğinden oldukça sağlıklıdır. Özellikle lake boya ile boyanmış bir panel kapının temizliği, diğerlerine göre çok daha kolaydır. Güneş ışınlarına, çizilmelere, darbelere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. Beyaz veya diğer renklerde uygulama yapılabilir.

Ahşap Kaplama Kapılar

İç mekan tasarımlarında kullanılan kapılar çoğunlukla ahşap kaplama malzemeden yapılır, ağaç yüzeyleri makinalarla bazı işlemlerden geçirilerek belirli kalınlıklarda doğal kaplamalar elde edilir. Kaplamalar  MDF üzerine özel işlem ile yapıştırılarak ahşap kaplamalı kapılarda kullanılan yüzey oluşturulmaktadır.Yüzeylerine boya gerekmez, sadece cila uygulaması yapılır. çift kanat olarak istenilen genişlikte ve ölçüde üretmek mümkündür. Fiyat açısından komple masif diğer kapı modellerine göre daha ekonomiktir.Doğal ahşap kaplama olduğundan görünümü ahşap kapıdan farklı değildir, gerçek ağaç hissini verir. Şık bir görüntüsü vardır. Güneş ışınlarına ve çizilmelere, darbelere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. Çok alternatifli ahşap kaplama çeşitleri bulunmaktadır.

Laminat Kapılar

Son zamanlarda kullanım alanı hızla büyüyen laminat malzemesi en son olarak kapı sistemlerinde kullanılmaya başlamıştır. Kasa tamamen özel maddeden üretildiğinden dolayı kapılar darbelerden ve dış etkenlerden korunmaktadır. Yüksek basınca dayanıklı olarak üretilen bu kapılar son derece sağlam ve güvenlidir. Ayrıca yanmaya karşı da güvenlidir.  Özel malzemeden üretilen bu kapı sistemlerinde asla kırılma gibi olaylar meydana gelmez. Ayrıca akustik yönden de sizlere katkı sağlamaktadır. Özellikle hastane, yurt ve otellerde bu kapılarda görmemiz mümkündür. Yaygın olarak kum ve taş desenli, fantezi desenli, alüminyum kaplama ve metal yüzeyli laminat kapılara sıkça rastlamaktayız.Geniş bir seçim şansına sahip olduğunuz bu kapı sistemlerin de her zevke ve her tarza hitap edilmektedir.

Ahşap Kapı: Ürünler
bottom of page