top of page

Yeşil Liman Uygulamaları

Uluslararası denizcilik örgütlerinin çalışmaları ile son dönemlerde yeşil liman uygulamaları ön plana çıkmıştır.

Uluslararası İlişkilerde Güç Odakları

Uluslararası İlişkilerde ABD, Çin, Rusya ve Avrupa Birliği gibi güç odaklarının birbirleriyle etkileşimleri dünyaya şekil vermektedir.

IMDG Kodları ve Anlamları

Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO), tehlikeli yüklerin taşınmasını ayrıntılı düzenlemek amacıyla ile IMDG Kodları'nı yayımlamıştır.

Nordik Express Kaza Analizi

1974 ABD yapımı Nordik Express Kanada bayraklıdır. Yaklaşık 65 m uzunluğu ve 4 m draftı bulunmaktadır. 2007 yılında kaza geçirmiştir.

Dutch Navigator Kaza Analizi

1998 yapımı Dutch Navigator isimli gemi, tek bölmeli ve iki ambarlı kapaklı bir genel kargo gemisidir. 2001 yılında kaza geçirmiştir.

Evde Kendiniz Deneyebileceğiniz Projeler-2

Yaz boyunca yenen dondurmaların çubuklarını bir kutuda saklayın. Yeteri kadar olunca onları kutudan çıkarıp bir güzel temizle. Birkaç...

USS Zumwalt ve Teknolojik Altyapısı

ABD Donanması için geliştirilip inşa edilen USS Zumwalt’ta pek çok işlev bilgisayar kontrollü robotlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Covid-19 ve Denizcilik Sektörüne Etkileri

İlk Olarak Asya’da, Çin’de başlayan daha sonraları bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 bir çok yönden değişime ön ayak olacaktır....

Evde Kendiniz Deneyebileceğiniz Projeler-1

Satın aldığınız dekorasyonları bir kenara bırakın ve kendi yaptığınız öğelerle evinizi kişiselleştirin. Evinizdeki her oda için güzel ve...

BLOG: Blog2
bottom of page